| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 649 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.011" (0.28mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW0201825KFKEDVishay / Dale |
RES SMD 825K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW0201160RFKEIVishay / Dale |
CRCW0201 100 160R 1% ET2 E3 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW02012K43FKEIVishay / Dale |
CRCW0201 100 2K43 1% ET2 E3 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW12102K70FKEAVishay / Dale |
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.25000 |
|
RCS080515R0FKEAVishay / Dale |
RES SMD 15 OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 90 $0.26000 |
|
RCS0805680RFKEAVishay / Dale |
RES SMD 680 OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS0805820RFKEAVishay / Dale |
RES SMD 820 OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS080562K0FKEAVishay / Dale |
RES SMD 62K OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS080575K0FKEAVishay / Dale |
RES SMD 75K OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS08056K49FKEAVishay / Dale |
RES SMD 6.49K OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 4,000 $0.26000 |