| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 120 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
WSL0805R1000FEBVishay / Dale |
RES 0.1 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 35 $0.92000 |
|
WSL1206R0700FEA18Vishay / Dale |
RES 0.07 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 0 $0.89000 |
|
WSLT2010R1500FEB18Vishay / Dale |
RES 0.15 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.93000 |
|
WSLT2010R2000FEB18Vishay / Dale |
RES 0.2 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.98000 |
|
WSLP0805R0340FEAVishay / Dale |
RES 0.034 OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.92000 |
|
WSLP0805R0160FEAVishay / Dale |
RES 0.016 OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.92000 |
|
WSL2512R0100FTAVishay / Dale |
RES 0.01 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 35 $0.92000 |
|
WSLP0603R0400FEAVishay / Dale |
RES 0.04 OHM 1% 2/5W 0603 |
In Stock: 5,000 $1.32000 |
|
WSL08055L000FEAVishay / Dale |
RES 0.005 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.96000 |
|
UPTF0805-10W-P-1472BT-1KVenkel LTD |
RES 14.7K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.33610 |