| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LCR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Current Sense |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.033" (0.84mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RCL10204K99FKEFVishay / Dale |
RCL1020 100 4K99 1% E02 E3 |
In Stock: 0 $0.80000 |
|
HPTF1206-TN-4023BTVenkel LTD |
RES 402K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.19499 |
|
WSKW06122L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .002 1% EA E3 |
In Stock: 100 $0.64000 |
|
WSKW06121L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .001 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
WSKW06125L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .005 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
WSKW06123L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .003 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
TNPW1206120RBEEAVishay / Dale |
RES 120 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 1 $0.63000 |
|
TNPW1206300KBEEAVishay / Dale |
RES 300K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
TNPW120651R1BEEAVishay / Dale |
RES 51.1 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
CMB02070X7509GB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 75 OHM 2% 1W 0207 |
In Stock: 0 $0.63000 |