| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMB |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0207 |
| Supplier Device Package: | 0207 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MMB02070C3307GB200Vishay / Beyschlag |
RES 0.33 OHM 2% 1W MELF 0207 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
RCL10204R99FKEFVishay / Dale |
RCL1020 100 4R99 1% E02 E3 |
In Stock: 0 $0.66000 |
|
WSL10201L000FEAVishay / Dale |
RES 0.001 OHM 1% 2W 2010 |
In Stock: 0 $0.70000 |
|
MMA02040E2203BB300Vishay / Beyschlag |
RES 220K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.67000 |
|
WSL0805R1250FEAVishay / Dale |
WSL-0805 .125 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.71000 |
|
HPTF1206-TN-4023BT-1KVenkel LTD |
RES 402K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.22426 |
|
TNPW04024K99BYEPVishay / Dale |
RES 4.99K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 4 $0.76000 |
|
TNPW04021K10BYEPVishay / Dale |
RES 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040275R0BYEPVishay / Dale |
RES 75 OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW06037K50BYENVishay / Dale |
RES 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |