| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WSL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 125 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Element |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 170°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.46mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
HPTF1206-TN-4023BT-1KVenkel LTD |
RES 402K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.22426 |
|
TNPW04024K99BYEPVishay / Dale |
RES 4.99K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 4 $0.76000 |
|
TNPW04021K10BYEPVishay / Dale |
RES 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040275R0BYEPVishay / Dale |
RES 75 OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW06037K50BYENVishay / Dale |
RES 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040230K1BYEPVishay / Dale |
RES 30.1K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW060322K1BYENVishay / Dale |
RES 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW0603750RBYENVishay / Dale |
RES 750 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW0402200RBYEPVishay / Dale |
RES 200 OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040212K0BYEPVishay / Dale |
RES 12K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |