| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WSKW0612 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Element |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±150ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 170°C |
| Package / Case: | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Supplier Device Package: | 0612 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.059" L x 0.120" W (1.50mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
WSKW06121L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .001 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
WSKW06125L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .005 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
WSKW06123L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .003 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
TNPW1206120RBEEAVishay / Dale |
RES 120 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 1 $0.63000 |
|
TNPW1206300KBEEAVishay / Dale |
RES 300K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
TNPW120651R1BEEAVishay / Dale |
RES 51.1 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
CMB02070X7509GB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 75 OHM 2% 1W 0207 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
MMB02070C3307GB200Vishay / Beyschlag |
RES 0.33 OHM 2% 1W MELF 0207 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
RCL10204R99FKEFVishay / Dale |
RCL1020 100 4R99 1% E02 E3 |
In Stock: 0 $0.66000 |
|
WSL10201L000FEAVishay / Dale |
RES 0.001 OHM 1% 2W 2010 |
In Stock: 0 $0.70000 |