| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCWE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 681 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Wide 2010 (5025 Metric), 1020 |
| Supplier Device Package: | 1020 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RCWE1020R549FKEAVishay / Dale |
RES 0.549 OHM 2W 2010 WIDE |
In Stock: 0 $0.57000 |
|
LCR2512-R100FTVenkel LTD |
RES 100M OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 832 $0.18092 |
|
LCR2512-R075FTVenkel LTD |
RES 75M OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.18092 |
|
RCL10204K99FKEFVishay / Dale |
RCL1020 100 4K99 1% E02 E3 |
In Stock: 0 $0.80000 |
|
HPTF1206-TN-4023BTVenkel LTD |
RES 402K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.19499 |
|
WSKW06122L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .002 1% EA E3 |
In Stock: 100 $0.64000 |
|
WSKW06121L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .001 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
WSKW06125L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .005 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
WSKW06123L000FEAVishay / Dale |
WSKW0612 .003 1% EA E3 |
In Stock: 0 $0.64000 |
|
TNPW1206120RBEEAVishay / Dale |
RES 120 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 1 $0.63000 |