| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TFCR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 6.26 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TFCR1206-4W-E-4992BT-1KVenkel LTD |
RES 49.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.06721 |
|
TFCR1206-4W-E-5363BT-1KVenkel LTD |
RES 536K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.06721 |
|
CR1206-8W-1505FTVenkel LTD |
RES 15M OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.06866 |
|
CR1206-4W-1505FTVenkel LTD |
RES 15M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.06866 |
|
MCS04020D1502BE000Vishay / Beyschlag |
RES 15K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.46000 |
|
MCS04020D1003BE000Vishay / Beyschlag |
RES 100K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.46000 |
|
TFCR1210-4W-E-1000FTVenkel LTD |
RES 100 OHM 1% 1/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.06958 |
|
TFCR1210-4W-C-1000FT-1KVenkel LTD |
RES 100 OHM 1% 1/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.07043 |
|
CR25122W-271JTVenkel LTD |
RES 270 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.07103 |
|
CR2512-2W-301JTVenkel LTD |
RES 300 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.07418 |