| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.71mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCS04020D1502BE000Vishay / Beyschlag |
RES 15K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.46000 |
|
MCS04020D1003BE000Vishay / Beyschlag |
RES 100K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.46000 |
|
TFCR1210-4W-E-1000FTVenkel LTD |
RES 100 OHM 1% 1/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.06958 |
|
TFCR1210-4W-C-1000FT-1KVenkel LTD |
RES 100 OHM 1% 1/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.07043 |
|
CR25122W-271JTVenkel LTD |
RES 270 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.07103 |
|
CR2512-2W-301JTVenkel LTD |
RES 300 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.07418 |
|
CR2512-2W-331JTVenkel LTD |
RES 330 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.07418 |
|
CRCW12102K70JNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 2.7K OHM 5% 3/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.50000 |
|
CRCW121030R0JNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 30 OHM 5% 3/4W 1210 |
In Stock: 4 $0.50000 |
|
CRCW12106K80JNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 6.8K OHM 5% 3/4W 1210 |
In Stock: 1 $0.50000 |