| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TFCR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TFCR1210-4W-C-1000FT-1KVenkel LTD |
RES 100 OHM 1% 1/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.07043 |
|
CR25122W-271JTVenkel LTD |
RES 270 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.07103 |
|
CR2512-2W-301JTVenkel LTD |
RES 300 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.07418 |
|
CR2512-2W-331JTVenkel LTD |
RES 330 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.07418 |
|
CRCW12102K70JNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 2.7K OHM 5% 3/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.50000 |
|
CRCW121030R0JNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 30 OHM 5% 3/4W 1210 |
In Stock: 4 $0.50000 |
|
CRCW12106K80JNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 6.8K OHM 5% 3/4W 1210 |
In Stock: 1 $0.50000 |
|
LCR0805-R050GTVenkel LTD |
RES 50M OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.07654 |
|
MMB02070C2401FB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 2.4K OHM 1% 1W 0207 |
In Stock: 60 $0.48000 |
|
MMB02070C5100FB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 510 OHM 1% 1W 0207 |
In Stock: 0 $0.48000 |