| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MMB - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.4 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0207 |
| Supplier Device Package: | 0207 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MMB02070C5100FB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 510 OHM 1% 1W 0207 |
In Stock: 0 $0.48000 |
|
LCR0805-R030GTVenkel LTD |
RES 30M OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.08072 |
|
CRCW1210294RFKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 294 OHM 1% 3/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.54000 |
|
CRCW1210442RFKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 442 OHM 1% 3/4W 1210 |
In Stock: 31 $0.54000 |
|
CRCW12108K06FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 8.06K OHM 1% 3/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.54000 |
|
UPTF0603-16W-N-1001DTVenkel LTD |
RES 1K OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.08350 |
|
SMM02070C2000FBP00Vishay / Beyschlag |
RES 200 OHM 1% 1W MELF 0207 |
In Stock: 0 $0.48000 |
|
SMM02070C5603FBP00Vishay / Beyschlag |
RES 560K OHM 1% 1W MELF 0207 |
In Stock: 0 $0.48000 |
|
TFCR1210-4W-C-33R2DT-1KVenkel LTD |
RES 33.2 OHM 0.5% 1/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.08963 |
|
HPTF2512-XC-1R10FTVenkel LTD |
RES 1.1 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.08999 |