| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 22.6 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B12K4E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 635 $0.65000 |
|
CPF0402B7K68E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 535 $0.65000 |
|
35221M5JTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.5M OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 624 $0.65000 |
|
CPF0402B845RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 623 $0.65000 |
|
CPF0402B56KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 616 $0.65000 |
|
CPF0402B12R7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 614 $0.65000 |
|
CPF0402B5K11E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 614 $0.65000 |
|
CPF0402B1K5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 610 $0.65000 |
|
CPF0402B8K45E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 602 $0.65000 |
|
CPF0402B14R3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 582 $0.65000 |