| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3522, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.5 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B845RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 623 $0.65000 |
|
CPF0402B56KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 616 $0.65000 |
|
CPF0402B12R7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 614 $0.65000 |
|
CPF0402B5K11E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 614 $0.65000 |
|
CPF0402B1K5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 610 $0.65000 |
|
CPF0402B8K45E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 602 $0.65000 |
|
CPF0402B14R3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 582 $0.65000 |
|
CPF0402B76R8E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 582 $0.65000 |
|
CPF0402B140RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 581 $0.65000 |
|
CPF0402B28R7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 28.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 579 $0.65000 |