| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3522, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 39 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B90R9E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 733 $0.65000 |
|
RLP73V2BR011FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.011 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 733 $0.65000 |
|
CPF0402B3K0E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 729 $0.65000 |
|
CPF0402B13K7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 725 $0.65000 |
|
CPF0402B3K24E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 725 $0.65000 |
|
CPF0402B18K2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 18.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 717 $0.65000 |
|
CPF0402B52R3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 714 $0.65000 |
|
CPF0402B178RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 712 $0.65000 |
|
352215RJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 15 OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 674 $0.65000 |
|
CPF0402B56R2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 698 $0.65000 |