| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3522, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B56R2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 698 $0.65000 |
|
CPF0402B348RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 690 $0.65000 |
|
CPF0402B51R1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 683 $0.65000 |
|
CPF0402B681RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 678 $0.65000 |
|
CPF0402B27KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 677 $0.65000 |
|
CPF0402B7K15E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 7.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 500 $0.65000 |
|
RLP73V2BR013FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.013 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 670 $0.65000 |
|
CPF0402B93R1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 666 $0.65000 |
|
CPF0402B13RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 664 $0.65000 |
|
CPF0402B232RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 664 $0.65000 |