| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL73, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 13 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Current Sense |
| Temperature Coefficient: | ±600ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B93R1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 666 $0.65000 |
|
CPF0402B13RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 664 $0.65000 |
|
CPF0402B232RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 664 $0.65000 |
|
CPF0402B11RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 653 $0.65000 |
|
CPF0402B680RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 650 $0.65000 |
|
CPF0402B6K19E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 650 $0.65000 |
|
CPF0402B453RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 649 $0.65000 |
|
CPF0402B127RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 644 $0.65000 |
|
CPF0402B49K9E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.65000 |
|
CPF0402B22K6E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 639 $0.65000 |