| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 13.7 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B3K24E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 725 $0.65000 |
|
CPF0402B18K2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 18.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 717 $0.65000 |
|
CPF0402B52R3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 714 $0.65000 |
|
CPF0402B178RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 712 $0.65000 |
|
352215RJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 15 OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 674 $0.65000 |
|
CPF0402B56R2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 698 $0.65000 |
|
CPF0402B348RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 690 $0.65000 |
|
CPF0402B51R1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 683 $0.65000 |
|
CPF0402B681RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 678 $0.65000 |
|
CPF0402B27KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 677 $0.65000 |