| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 49.9 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMB02070X1109JB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 11 OHM 5% 1W 0207 |
In Stock: 756 $0.63000 |
|
CPF0402B1K5ETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 587 $0.63000 |
|
WSL10206L000FEAVishay / Dale |
RES 0.006 OHM 1% 2W 2010 |
In Stock: 160 $0.66000 |
|
CMB02070X3902GB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 39K OHM 2% 1W 0207 |
In Stock: 421 $0.63000 |
|
CRGH2512J3K9TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.9K OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 518 $0.63000 |
|
CPF0402B33K2ETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 504 $0.63000 |
|
TNPW1206232KBEEAVishay / Dale |
RES 232K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 456 $0.63000 |
|
TNPV12061M00FHEAVishay / Dale |
RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 79 $0.63000 |
|
CRGH2512J18KTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 18K OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 386 $0.63000 |
|
CPF0402B47KETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 383 $0.63000 |