| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRGH, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 18 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B47KETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 383 $0.63000 |
|
CPF0402B536RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 379 $0.63000 |
|
CMB02070X3600GB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 360 OHM 2% 1W 0207 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
MMB02070C4707GB200Vishay / Beyschlag |
RES 0.47 OHM 2% 1W MELF 0207 |
In Stock: 126 $0.63000 |
|
TNPW12061K82BEEAVishay / Dale |
RES 1.82K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 336 $0.63000 |
|
TNPW1206118RBEEAVishay / Dale |
RES 118 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 334 $0.63000 |
|
TNPW1206150KBEEAVishay / Dale |
RES 150K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 117 $0.63000 |
|
CPF0402B200RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 323 $0.63000 |
|
TNPW1206150RBEEAVishay / Dale |
RES 150 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 292 $0.63000 |
|
TNPW12064K99BEEAVishay / Dale |
RES 4.99K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 180 $0.63000 |