| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.2 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW1206232KBEEAVishay / Dale |
RES 232K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 456 $0.63000 |
|
TNPV12061M00FHEAVishay / Dale |
RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 79 $0.63000 |
|
CRGH2512J18KTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 18K OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 386 $0.63000 |
|
CPF0402B47KETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 383 $0.63000 |
|
CPF0402B536RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 379 $0.63000 |
|
CMB02070X3600GB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 360 OHM 2% 1W 0207 |
In Stock: 0 $0.63000 |
|
MMB02070C4707GB200Vishay / Beyschlag |
RES 0.47 OHM 2% 1W MELF 0207 |
In Stock: 126 $0.63000 |
|
TNPW12061K82BEEAVishay / Dale |
RES 1.82K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 336 $0.63000 |
|
TNPW1206118RBEEAVishay / Dale |
RES 118 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 334 $0.63000 |
|
TNPW1206150KBEEAVishay / Dale |
RES 150K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 117 $0.63000 |