| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCW AT - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 47 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.122" W (1.60mm x 3.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0603B3K3ETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 168 $0.58000 |
|
RLP73N2BR082FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.082 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 154 $0.58000 |
|
CPF0603B620KETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 131 $0.58000 |
|
RLP73N3AR068JTETE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.068 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 76 $0.58000 |
|
CRCW2010787RFKEFHPVishay / Dale |
RES SMD 787 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 119 $0.58000 |
|
MCW0612MC1003FP100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 100K OHM 1/2W 1206 WIDE |
In Stock: 113 $0.58000 |
|
TNPW1206348KBEENVishay / Dale |
RES 348K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 1,000 $0.58520 |
|
CPF0805B47KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 1,000 $0.59000 |
|
CPF0603B15KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 3,000 $0.59000 |
|
CPF0805B560RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 998 $0.59000 |