| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 620 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLP73N3AR068JTETE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.068 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 76 $0.58000 |
|
CRCW2010787RFKEFHPVishay / Dale |
RES SMD 787 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 119 $0.58000 |
|
MCW0612MC1003FP100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 100K OHM 1/2W 1206 WIDE |
In Stock: 113 $0.58000 |
|
TNPW1206348KBEENVishay / Dale |
RES 348K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 1,000 $0.58520 |
|
CPF0805B47KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 1,000 $0.59000 |
|
CPF0603B15KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 3,000 $0.59000 |
|
CPF0805B560RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 998 $0.59000 |
|
CPF0805B1K6E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 990 $0.59000 |
|
CPF0805B68KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 990 $0.59000 |
|
CPF0805B7K5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 990 $0.59000 |