| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW-HP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 787 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCW0612MC1003FP100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 100K OHM 1/2W 1206 WIDE |
In Stock: 113 $0.58000 |
|
TNPW1206348KBEENVishay / Dale |
RES 348K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 1,000 $0.58520 |
|
CPF0805B47KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 1,000 $0.59000 |
|
CPF0603B15KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 3,000 $0.59000 |
|
CPF0805B560RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 998 $0.59000 |
|
CPF0805B1K6E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 990 $0.59000 |
|
CPF0805B68KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 990 $0.59000 |
|
CPF0805B7K5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 990 $0.59000 |
|
CPF0805B36RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 980 $0.59000 |
|
CPF0805B160RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 977 $0.59000 |