| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.9 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.070" (1.78mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1111Y500P900DUTSyfer |
CAP CER 0.9PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111Y500P900HUTSyfer |
CAP CER 0.9PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
0201BB103K160NGTNOVACAP |
CAP CER 10000PF 16V X7R 0201 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
0201BW104K100NGTNOVACAP |
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y1K00474MJTWS2Syfer |
CAP CER 0.47UF 1KV X7R 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1206Y2K00222KSTSyfer |
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y1K00104KSTWS2Syfer |
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1206P3K00102KXTSyfer |
CAP CER |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y1000125KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y5000274KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |