| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ProtectiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 3000V (3kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2220Y1000125KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y5000274KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
0603Y0630183KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y3K00392KSTNCSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J6300822JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J3K00122JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y2000684KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J2500473JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y1K00154KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
0603Y2000182KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |