| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | Gold Flash Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2220Y1K00474MJTWS2Syfer |
CAP CER 0.47UF 1KV X7R 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1206Y2K00222KSTSyfer |
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y1K00104KSTWS2Syfer |
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1206P3K00102KXTSyfer |
CAP CER |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y1000125KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y5000274KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
0603Y0630183KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y3K00392KSTNCSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J6300822JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J3K00122JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |