| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
5550B332K602LENOVACAP |
CAP CER 3300PF 6KV X7R RAD |
In Stock: 0 $10.39754 |
5550N331J103LENOVACAP |
CAP CER 330PF 10KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $10.43996 |
|
1825J2000223FCRSyfer |
CAP CER 0.022UF 200V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.47256 |
|
1825J2000223FCTSyfer |
CAP CER 0.022UF 200V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.47256 |
|
1825J2500223FCRSyfer |
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.47256 |
|
1825J2500223FCTSyfer |
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.47256 |
|
2220Y0160102FFRSyfer |
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160102FFTSyfer |
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160122FFRSyfer |
CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160122FFTSyfer |
CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |