| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 10000V (10kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.700" L x 0.402" W (17.78mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.775" (19.68mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.580" (14.73mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1825J2000223FCRSyfer |
CAP CER 0.022UF 200V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.47256 |
|
1825J2000223FCTSyfer |
CAP CER 0.022UF 200V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.47256 |
|
1825J2500223FCRSyfer |
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.47256 |
|
1825J2500223FCTSyfer |
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.47256 |
|
2220Y0160102FFRSyfer |
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160102FFTSyfer |
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160122FFRSyfer |
CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160122FFTSyfer |
CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160152FFRSyfer |
CAP CER 1500PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160152FFTSyfer |
CAP CER 1500PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |