| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.022 µF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2220Y0160102FFRSyfer |
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160102FFTSyfer |
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160122FFRSyfer |
CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160122FFTSyfer |
CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160152FFRSyfer |
CAP CER 1500PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160152FFTSyfer |
CAP CER 1500PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160182FFRSyfer |
CAP CER 1800PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160182FFTSyfer |
CAP CER 1800PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160222FFRSyfer |
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |
|
2220Y0160222FFTSyfer |
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.47606 |