| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 750 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
12061A472JAT4AElco (AVX) |
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
12061A4R7CAT4AElco (AVX) |
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
12065A332JAT4AElco (AVX) |
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C0805X223J5JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.022UF 50V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C1206C181F8HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 180PF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C1206C201F4HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 200PF 16V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C1206C102F1HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 1NF 100V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C1206C112F1HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 1.1NF 100V ULTRA ST |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C0603X103F8HACAUTOKEMET |
CAP CER 0603 10NF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
![]() |
12065A182JAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.09088 |