| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
12065A182JAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.09088 |
QCCT102Q3R3C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q4R7C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q5R1C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q4R3C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q2R4C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q3R6C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q2R1C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q3R9C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q2R2C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |