| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto U2J Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.022 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1206C181F8HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 180PF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C1206C201F4HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 200PF 16V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C1206C102F1HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 1NF 100V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C1206C112F1HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 1.1NF 100V ULTRA ST |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C0603X103F8HACAUTOKEMET |
CAP CER 0603 10NF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
![]() |
12065A182JAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.09088 |
QCCT102Q3R3C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q4R7C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q5R1C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
QCCT102Q4R3C1GV001EJohanson Technology |
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES, |
In Stock: 0 $0.09088 |