| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.053" (1.35mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1206C683J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 68NF 16V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09068 |
|
C1206C153M5JAC7800KEMET |
CAP CER 0.015UF 50V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.09070 |
|
C1206C333M3JAC7800KEMET |
CAP CER 0.033UF 25V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.09070 |
|
C1206C333M5JAC7800KEMET |
CAP CER 0.033UF 50V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.09070 |
|
C0603C751J5GACAUTOKEMET |
CAP CER 750PF 50V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.09070 |
|
12061A472JAT4AElco (AVX) |
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
12061A4R7CAT4AElco (AVX) |
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
12065A332JAT4AElco (AVX) |
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C0805X223J5JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.022UF 50V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.09088 |
|
C1206C181F8HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 180PF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09088 |