| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD SMD Auto C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C316C104Z5U5HAKEMET |
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.07348 |
|
C318C104Z5U5TAKEMET |
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.07348 |
|
SR201E104MARAP2Elco (AVX) |
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.07349 |
|
08051U101KAT4AElco (AVX) |
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.07350 |
|
![]() |
06032U3R3BAT4AElco (AVX) |
CAP CER MICROWAVE |
In Stock: 0 $0.07350 |
C0805C151J2GAC7210KEMET |
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.07350 |
|
12103C474KAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.07357 |
|
![]() |
04026D475MAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.07359 |
12062C223MAT2AElco (AVX) |
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.07360 |
|
08052A4R7DAT2AElco (AVX) |
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.07360 |