| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3.3 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.036" (0.91mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C0805C151J2GAC7210KEMET |
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.07350 |
|
12103C474KAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.07357 |
|
![]() |
04026D475MAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.07359 |
12062C223MAT2AElco (AVX) |
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.07360 |
|
08052A4R7DAT2AElco (AVX) |
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.07360 |
|
1206VC472JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 4700PF 250V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.07360 |
|
![]() |
08052A3R9KAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.07360 |
![]() |
12062C153MAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.07360 |
![]() |
12062C333MAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.07360 |
SR211C104KAAAP1Elco (AVX) |
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL |
In Stock: 0 $0.07366 |