| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DWM |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.425" (10.800mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.075" (1.905mm) |
| Length - Stack Height: | 0.230" (5.842mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-18-08-T-S-225-004Samtec, Inc. |
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 119 $1.58000 |
![]() |
TW-03-11-S-D-125-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 951 $1.61000 |
![]() |
TW-03-11-S-D-130-099Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 951 $1.61000 |
![]() |
DW-04-19-G-D-650Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 693 $1.61000 |
![]() |
TW-05-03-S-S-250-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 640 $1.61000 |
![]() |
TW-05-03-S-S-310-095Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 640 $1.61000 |
![]() |
TW-06-06-G-S-250-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 599 $1.61000 |
![]() |
TW-06-06-G-S-300-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 599 $1.61000 |
![]() |
TW-06-06-G-S-325-095Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 599 $1.61000 |
![]() |
TW-06-06-G-S-330-170Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 599 $1.61000 |