| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.445" (11.303mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.135" (3.429mm) |
| Length - Stack Height: | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
EW-09-09-T-D-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 323 $1.50000 |
![]() |
TW-03-03-L-T-250-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 311 $1.50000 |
![]() |
TW-03-03-L-T-182-196Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 310 $1.50000 |
![]() |
HW-05-12-G-S-770-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 5POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 304 $1.50000 |
DW-12-09-L-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
|
![]() |
DW-12-09-L-S-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-294Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-350Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-375Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |
![]() |
DW-12-09-L-S-380Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.50000 |