| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.530" (13.462mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.110" (2.794mm) |
| Length - Stack Height: | 0.310" (7.874mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-10-08-T-D-315Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 323 $1.47000 |
![]() |
DW-10-08-T-D-350Samtec, Inc. |
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 323 $1.47000 |
![]() |
DW-09-09-T-D-510Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 18POS |
In Stock: 323 $1.47000 |
![]() |
DW-10-08-T-D-375Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 20POS |
In Stock: 323 $1.47000 |
![]() |
DW-09-15-G-S-290-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 302 $1.47000 |
![]() |
DW-07-12-T-D-765-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 301 $1.47000 |
![]() |
DW-07-12-TM-D-765-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 301 $1.47000 |
![]() |
DW-11-10-L-S-315Samtec, Inc. |
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 297 $1.47000 |
![]() |
DW-11-10-L-S-300Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 11POS |
In Stock: 297 $1.47000 |
![]() |
TW-10-12-T-S-570-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 294 $1.47000 |