| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HDWM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 5 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.610" (15.494mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.080" (2.032mm) |
| Length - Stack Height: | 0.410" (10.414mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-06-06-T-D-315-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.44000 |
![]() |
TW-06-06-T-D-350-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.44000 |
![]() |
TW-06-06-T-D-397-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.44000 |
![]() |
TW-06-06-T-D-433-118Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.44000 |
![]() |
TW-06-06-T-D-440-115Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.44000 |
![]() |
TW-06-06-T-D-446-140Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.44000 |
![]() |
TW-06-06-T-D-473-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.44000 |
![]() |
HW-07-08-T-D-300-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 236 $1.44000 |
![]() |
EW-15-10-T-S-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.44000 |
![]() |
EW-16-09-T-S-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.44000 |