| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.665" (16.891mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.125" (3.180mm) |
| Length - Stack Height: | 0.540" (13.716mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-09-20-L-S-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 184 $1.39000 |
![]() |
DW-06-13-T-D-1000-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 183 $1.39000 |
![]() |
DW-06-13-T-D-890-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 183 $1.39000 |
![]() |
DW-13-12-T-S-750-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 181 $1.39000 |
![]() |
DW-13-12-T-S-800-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 181 $1.39000 |
![]() |
HDWM-07-01-G-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 7POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 164 $1.39000 |
![]() |
DW-17-09-T-S-450Samtec, Inc. |
CONN HDR 17POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 153 $1.39000 |
![]() |
DW-17-09-T-S-500Samtec, Inc. |
CONN HDR 17POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 153 $1.39000 |
![]() |
HW-06-11-T-S-750-SM-LCSamtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 147 $1.39000 |
![]() |
DW-14-14-T-S-1122Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 130 $1.39000 |