| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DWM |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.450" (11.430mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.130" (3.302mm) |
| Length - Stack Height: | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-13-14-T-S-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 130 $1.38000 |
![]() |
DW-13-14-T-S-845Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 130 $1.38000 |
![]() |
HW-04-10-G-D-475-125Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 907 $1.39000 |
![]() |
TW-03-07-G-S-450-150-002Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 3POS |
In Stock: 901 $1.39000 |
![]() |
HW-03-08-S-D-270-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 813 $1.39000 |
![]() |
HW-03-12-G-D-700-SMSamtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 6POS |
In Stock: 776 $1.39000 |
![]() |
TW-05-07-G-S-410-160Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.39000 |
![]() |
TW-05-07-G-S-489-165Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.39000 |
![]() |
TW-05-07-G-S-500-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.39000 |
![]() |
DW-05-16-G-D-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 707 $1.39000 |