| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.614" (15.596mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.053" (1.346mm) |
| Length - Stack Height: | 0.450" (11.430mm) |
| Length - Tail: | 0.111" (2.819mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-06-12-T-D-665-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 330 $1.38000 |
![]() |
DW-06-12-T-D-750-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 330 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-175-140Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 327 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-175-260Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 327 $1.38000 |
![]() |
DW-09-07-T-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 323 $1.38000 |
![]() |
HW-05-20-T-D-250-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 305 $1.38000 |
![]() |
DW-04-13-L-D-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 274 $1.38000 |
![]() |
DW-04-13-L-D-970Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 274 $1.38000 |
![]() |
DW-05-13-S-S-1000Samtec, Inc. |
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 269 $1.38000 |
![]() |
DW-05-13-S-S-980Samtec, Inc. |
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 269 $1.38000 |