| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.752" (19.101mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.152" (3.861mm) |
| Length - Stack Height: | 0.480" (12.192mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
HW-10-10-T-S-223-530Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 346 $1.32000 |
![]() |
TW-03-11-G-D-197-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.32000 |
![]() |
TW-10-04-T-S-120-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.32000 |
![]() |
TW-10-04-T-S-300-160Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.32000 |
![]() |
DW-06-11-T-D-725-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 330 $1.32000 |
![]() |
TW-03-12-LM-D-730-190Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.32000 |
![]() |
EW-03-19-G-D-850Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 321 $1.32000 |
![]() |
EW-03-19-G-D-875Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 321 $1.32000 |
![]() |
EW-03-19-G-D-900Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 321 $1.32000 |
![]() |
TW-03-12-L-D-415-480Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 310 $1.32000 |