| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.397" (10.084mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.097" (2.464mm) |
| Length - Stack Height: | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail: | 0.100" (2.540mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DWM-04-59-S-S-455Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-59-S-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-59-S-S-465Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-59-S-S-492Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-60-G-S-315Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DW-10-13-T-S-770-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 238 $1.29000 |
![]() |
DW-10-13-T-S-800-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 238 $1.29000 |
![]() |
EW-06-14-T-D-821Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 236 $1.29000 |
![]() |
EW-06-14-T-D-865Samtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 236 $1.29000 |
![]() |
EW-06-14-T-D-200Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 12POS |
In Stock: 236 $1.29000 |