| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.456" (11.582mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.111" (2.819mm) |
| Length - Stack Height: | 0.230" (5.842mm) |
| Length - Tail: | 0.115" (2.921mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-06-09-T-D-240-145Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.29000 |
![]() |
TW-06-09-T-D-295-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.29000 |
![]() |
TW-06-11-T-D-200-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.29000 |
![]() |
TW-06-11-T-D-227-085Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.29000 |
![]() |
TW-06-11-TM-D-200-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 243 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-59-S-S-455Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-59-S-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-59-S-S-465Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-59-S-S-492Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |
![]() |
DWM-04-60-G-S-315Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.29000 |