| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.630" (16.002mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.167" (4.242mm) |
| Length - Stack Height: | 0.353" (8.966mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-09-10-L-S-300Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 9POS |
In Stock: 377 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-160-065Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-160-115Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-170-085Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-175-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-185-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-195-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-200-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-200-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |
![]() |
TW-03-02-G-D-210-084Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.29000 |