| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.752" (19.101mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.102" (2.591mm) |
| Length - Stack Height: | 0.550" (13.970mm) |
| Length - Tail: | 0.100" (2.540mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DWM-04-57-S-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 254 $1.23000 |
![]() |
DWM-03-58-S-S-450-002Samtec, Inc. |
CONN HDR 3POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 244 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-59-G-S-518Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-58-S-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-58-S-S-510Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-59-G-S-473Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-59-G-S-515Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-59-G-S-485Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .050" 4POS |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-06-52-L-S-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 236 $1.23000 |
![]() |
DW-13-10-T-S-395Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |