| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 13 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.830" (21.082mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.325" (8.255mm) |
| Length - Stack Height: | 0.395" (10.033mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
DW-13-10-T-S-450Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
|
![]() |
DW-13-10-T-S-563Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
DW-13-10-T-S-600Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
|
![]() |
DW-13-10-T-S-625Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
![]() |
DW-13-10-T-S-700Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
![]() |
DW-14-09-T-S-357Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
![]() |
DW-14-09-T-S-375Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
![]() |
DW-14-09-T-S-395Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
![]() |
DW-14-09-T-S-400Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
![]() |
DW-14-09-T-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |