| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DWM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.650" (16.510mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.115" (2.921mm) |
| Length - Stack Height: | 0.415" (10.541mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DWM-03-58-S-S-450-002Samtec, Inc. |
CONN HDR 3POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 244 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-59-G-S-518Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-58-S-S-415Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-58-S-S-510Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-59-G-S-473Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-59-G-S-515Samtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-04-59-G-S-485Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .050" 4POS |
In Stock: 239 $1.23000 |
![]() |
DWM-06-52-L-S-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 236 $1.23000 |
![]() |
DW-13-10-T-S-395Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |
DW-13-10-T-S-450Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.23000 |