| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.765" (19.431mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.115" (2.921mm) |
| Length - Stack Height: | 0.650" (16.510mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-10-02-T-S-260-050Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 294 $1.23000 |
![]() |
TW-05-07-T-D-410-170Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.23000 |
![]() |
TW-05-07-T-D-440-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.23000 |
![]() |
TW-05-07-T-D-460-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 271 $1.23000 |
![]() |
HW-06-08-T-D-250-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 266 $1.23000 |
![]() |
HW-06-08-T-D-299-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 266 $1.23000 |
![]() |
HW-06-08-T-D-340-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 266 $1.23000 |
![]() |
TW-05-07-T-D-460-096Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 257 $1.23000 |
![]() |
TW-05-07-T-D-500-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 257 $1.23000 |
![]() |
TW-05-07-T-D-550-070Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 257 $1.23000 |